O Fundacji

O Adopcji

Psy Do Adopcji

Ratuj z Nami

Kwota w PLN:
2016/03/07

Szpulka – wsi spokojna wsi wesoła…

sz3Szpulka pomieszkiwała sobie na trawniku w pobliżu kościoła. Taka sobie urocza młodziutka sunia, 7kg pospolitego kundelka. Niestety jak to z suczkami bywa – te bezpańskie, a szczególnie te najmniejsze, mają takie momenty w swoim życiu, kiedy są ganiane przez stada psów a potem w różnych dziwnych miejscach muszą sobie radzić z utrzymaniem gromadki bezdomnych szczeniaków przy życiu. I patrzeć jak ich dzieci giną pod kołami samochodów.

szpulka

W tym przypadku na szczęście dla niej było inaczej. Całe szczęście są jeszcze na tym świecie ludzie którzy nie odwracają głowy od rozmerdanych nieszczęść, łańcuszek dobrych serc i Szpulka trafiła pod opiekę fundacji Mikropsy.

Szpulka jest bardzo młoda, ma ok roku, waży 7 kg. Niech was nie zmylą jej super grube łapki – jest naprawdę malutka a łapki wyglądają jak pożyczone od większego psa. Właśnie została wysterylizowana, aktualnie uczy się dobrych manier i życia w mieście. Jest bardzo pogodnym psiakiem, wygląda na to że nikt jeszcze nie zdążył jej wyrządzić krzywdy, dzięki czemu nie boi się ludzi.

sz6

Uwaga!

Szpulka ma bardzo poważny problem z chodzeniem w obroży, na szelkach i ze smyczą. Pierwsze założenie na Szpulkę czegokolwiek wyglądało jak tortury. Sunia rzucała się po ścianach jak by ktoś przypalał ją gorącym żelazem. Były próby zdarcia z siebie wszystkiego łapami, ocieranie się o ściany, uciekanie przed tymi strasznymi rzeczami na plecach (co wyglądało jakby uciekała przed własnym ogonem). Rzuca się na ziemię, kręci, robi fikołki i turla próbując pozbyć się szelek, przez co nawija smycz na siebie- i już wiadomo dlaczego Szpulka .

sz3

sz1

Wyprowadzenie szpulki na spacer, na chwilę obecną, wygląda jak znęcanie się nad psem. Po trzech dniach, sunia schodzi już sama po schodach, ale dalej nie ma żadnej współpracy. Zapiera się swoimi krótkimi łapakami aby za wszelką cenę nie iść tam gdzie prowadzi smycz. Przez cały spacer jest bardzo zestresowana, i jedyne na czym się koncentruje to próby ucieczki z szelek.

sz4

Plus jest taki że sunia nie ucieka przed człowiekiem, tylko przed obrożą, szelkami i smyczą, więc pracujemy nad tym żeby się psina przyzwyczaiła i jak większość psiaków z radością reagowała na smycz w ręku (przecież smycz to spacer, a spacer to to, co pieski kochają najbardziej  )

Przez te wszystkie spacerowe stresy, Szpulka nie załatwia się na zewnątrz. Jest zbyt zestresowana poza domem, więc swoje potrzeby załatwia na podkłady higieniczne w domu. Pracujemy nad tym

Stosunek do zwierząt przyjazny, może zamieszkać z drugim psem. Stosunek do kotów jeszcze nieznany.

Sunia przebywa w delegacji ze swoją tymczasową opiekunką w Białymstoku. Jest do adopcji na terenie Warszawy i okolic lub Białegostoku i okolic. Obowiązują zasady adopcji fundacji MIKROPSY, tzn ankieta, spacer i podpisanie umowy.

Jeśli nie możesz przygarnąć Szpulki, a chcesz pomóc w jej utrzymaniu – wpłać złotówkę.
Fundacja MIKROPSY
ul. Bluszczańska 76 lok 177
00-712 Warszawa

nr konta 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644

sz2