Psy do adopcji

Fundacja Mikropsy pomogła w ten sposób już ponad 500 psom znaleźć dom. Może Ty będziesz kolejnym domem stałym?

SZELBY

Wiek: 4 lat Waga: 10 kg

Szelby – cudowna, proludzka, przekochana, przytulaśna przylepa. To po prostu pies ideał. Mimo dotychczasowych złych doświadczeń ona kocha wszystkich. Ludzi, inne psy, koty. Jest bezproblemowa: ładnie chodzi na smyczy, pozostawiona sama w domu nie niszczy, nie piszczy, zachowuje czystość. Dodatkowo jest świetnym kompanem do aktywności na świeżym powietrzu. Uwielbia długie spacery.

Uwagi:

Warunki adopcji:
– dom na terenie Warszawy
– mieszkanie z windą (maxymalnie 1 piętro) – ze względu na podłużną budowę ciała
– dom bez małych dzieci – skacze na człowieka

 • 512-892-640 (w godzinach 17-20)
 • fundacja@mikropsy.org

FAUST

Wiek: 15 lat Waga: 3.3 kg

PŁEĆ: samiec
WIEK: ok 15 lat
WAGA: 3 kg

HISTORIA: Po śmierci swojej właścicielki Faust trafił pod opiekę do znajomego, który zataczając się na nogach przyniósł go do uśpienia.

OPIS: Faust to stary i chory psiak. Wieloletnie zaniedbania da się naprawić, co właśnie robimy. Kocha człowieka i uwielbia się do niego przytulać. Najbardziej lubi łożko 🙂

WARUNKI ADOPCJI:
– adopcja na terenie Warszawy
– dom bez małych dzieci
– dom spokojny, nieaktywny

 • 515-992-305 (godzina 17-20)
 • mikropsydoadopcji@o2.pl

GAŁGAN

Wiek: 6 lat Waga: 6 kg

Gałgan to pies, który kradnie serca od razu. Jest malutki, poręczny taki. Ma przepiękne ogromne oczy, które wpatrzone w człowieka głośno wołają – tylko mnie kochaj.

 • 512-892-640 (w godzinach 17-20)

SZAJKA

Wiek: 5 lat Waga: 7 kg

Największy przytulak i wymuszacz głaskania ever! Gadający pies, ktory komunikując się z człowiekiem chce cały czas być na kolanach albo pod pachą albo wystawić brzuszek do głaskania i drapania. O tu tu, bardziej w lewo, troszkę po środku, śpię…

Znaleziona w lesie na wsi. Przeszła tułaczkę ze swoimi szczeniakami (znalazły już domy). Tarcza dla wiejskiego chłopa, który celował w nią rzucając kamieniami czy przeganiając ją bo chciała napić się wody z kałuży. Eh, ludzie…

Nie wiem jakim sposobem psy wciąż ufają człowiekowi, który tak je traktuje. Uzależnienie jest silniejsze. Uzależnienie od miłości, której każdy pies pragnie. Szajka jakby zapomniała o wszystkim złym co ją spotkało i pragnie bezpieczeństwa. Co da w zamian? Dozgonną przyjaźń. Wsparcie. I ogrzane do czerwoności kolana. Bo gdy już uda jej się na nie wpakować nie schodzi 🙂

Szajka jest bardzo miłym psem do towarzystwa, zrównoważona, wesoła i zawsze skora do głaskania. Niezwykle przywiązana do swojego właściciela, zawsze dotrzymuje mu kroku. Bardzo łatwo się uczy, jest niezwykle mądra. Potrafi chodzić na smycz, umie zostawać sama w domu. Nie niszczy, nie piszczy. jest bardzo miła i sympatyczna. Kochana przylepa.
Lubi inne psy aczkolwiek nie potrzebuje ich do szczęścia. Jest uzależniona przede wszystkim od dobrego serca człowieka, którego poszukujemy. Na terenie Warszawy.

Uwagi:

Warunki adopcji

– Adopcja na ternie Warszawy
– dom bez małych dzieci
– bardzo pojętna, wciąż się uczy

 • 690-496-589 (w godzinach 17-20)
 • mikropsydoadopcji@o2.pl

TULA

Wiek: 5 lat Waga: 5 kg

Z opisu opiekunki:
Tula – wiek 3 lata, waga 6 kg, wysterylizowana. Kiedy trafiła do gminnej przechowalni w Kozienicach była absolutnie dzikim psiakiem, wpadała w panikę na widok każdego człowieka, najchętniej schowałaby się do mysiej norki. Dopiero po 3 tygodniach zaufała mi, ale jeszcze dziś w kontaktach z obcymi w pierwszej chwili mocno przestraszona – ucieka, chowa się. Jestem jedyną osobą do której ma pełne zaufanie. W domu zachowuje się jak radosny szczeniak, wulkan energii, radosna, uwielbia przytulanie, czasem dość gwałtownie upomina się o nie. Nie odstępuje mnie, cały czas chodzi za mną – tam gdzie ja, tam i ona. Tylko wtedy czuje się bezpieczna. Z innymi moimi suczkami bez problemu, uwielbia tarmosić się z Lotką, która jest odrobinę mniejsza od niej i też chętna do zabawy. Dużo większą i starszą Kajsę traktowała jak opiekunkę. Jeżeli chodzi o jedzenie – ona po prostu wchłania w błyskawicznym tempie i leci do pozostałych misek, więc musi dostawać osobno i to w zamkniętym pomieszczeniu, wypuszczam ją dopiero wtedy kiedy inne już zjedzą swoje. Ilość jedzenia też muszę regulować, bo Tula jest w stanie wchłonąć każdą ilość aż do porzygania. Co do czystości w domu, to trudno mi coś powiedzieć, bardzo ładnie załatwia się na spacerach, ale mam w domu staruszkę, która załatwia się na podkłady i Tula radośnie też z nich korzysta.

 • 515992305
 • mikropsydoadopcji@o2.pl

CZARKA

Wiek: 16 lat Waga: 4 kg

Czarka to sunia, którą o łaskawy wyrzucił na ulicę kiedy starość i choroby postanowiły wreszcie dopaść Czarkę. Sunia przyjechała do nas ze schroniska w którym kompletnie sobie nie radziła. No bo jak ma radzić sobie pies, którego cholernie bolą wszystkie zęby, który nic nie widzi i nie rozumie co się stało.

I tak Czarka zamieszkała w naszym domu tymczasowym, w którym mieszka już ponad 2 lata.

Maraton po specjalistach i Czarka odmłodniała! Poprawiłyśmy jej stan zdrowia, wyleczyłyśmy. Jednak u Czarki pozostały nieodwracalne zmiany. Czarka jest psem nie nawiązujacym z człowiekiem kontaktu. Ma swój świat i deskę po mięsie do lizania, którą wręcz uwielbia. Do siebie dopuszcza tylko opiekunkę.

Dużo śpi. Jak nie śpi to chodzi. Chodzi i sika pod siebie. Albo zawzięcie liże deskę niczym najlepsza zmywarka czyści ją przez godzinę. Nie widzi, nie słyszy. Ale żyje i ma się całkiem dobrze.

Ale Czarka jest kochana. Nasza, jedyna. Czarka dożyje swoich dni w naszym domu tymczasowym. Czy wiele jej zostało ? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że takie psiaki nie powinny w ramach podziękowania za służbę człowiekowi lądować na ulicy czy w schronisku.

Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam ją ratować! Wpłać darowiznę dla Czarki

Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
w tytule – Darowizna na cele statutowe Czarka

 • 515-992-305 (w godzinach 17-20)

WILCZEK

Wiek: 10 lat Waga: 10 kg

Wilczek mieszka u nas już bardzo długo. I zapewne będzie w niej mieszkał do końca. Mimo, iż jest cudownym psem, kochanym i słodkim to nikt nie chce go bo ….

Wilczek mieszkał kiedyś na wsi. Miał swojego pana, który na trzeźwo nie potrafił funkcjonować. Miał też dom a raczej całą wieś i ulice, które zwiedzał i samochody, które go omijały. Ale jeden go nie ominął. Potrącił i zostawił na poboczu. Wszak to … „tylko pies”. Poobijany i cierpiący Wilczek resztkami sił kulejąc doczłapał się do domu i położył przed wejściem. Jego tylna łapka była cała połamana. Trzeźwiejący pan zobaczył krew i stwierdził, że „pies się wyliże”. Okazał jednak akt miłosierdzia i naszprycował psa … Apapami. Nie wiemy jak Wilczek przeżył tak silne, zakazane dla psów leki ale udało mu się. Połamana łapa się zrosła i Wilczek biegał po wsi dalej. Tym razem kulejąc.

Pan umarł. Spadkobiercy szybko podzielili między sobą atrakcyjną ziemię a Wilczka wyrzucili. Wilczek przyszedł do naszej wolontariuszki, która znając psa od lat zlitowała się i udzieliła mu schronienia.

Zaczęłyśmy od chirurga. Czy stare złamanie i wiszącą bezwładnie łapę da się naprawić? Niestety. Brak natychmiastowej reakcji nietrzeźwego i niezbyt przejmującego się losem psa Pana spowodowały, że łapa musiała zostać amputowana. Dodatkowo Wilczek kaleczył się opierając swój ciężar ciała na wiszącym kikucie.

3 lata ogłoszeń. 3 lata pokazywania psa na piknikach i obserwowania reakcji ludzkich. Po 3 latach bezskutecznego poszukiwania domu zrezygnowałyśmy wciąż utwierdzając się w przekonaniu, że kalekich i zwykłych psów ludzie nie chcą. Kalekie i brzydkie psy skazane są na życie za kratami albo nielicznym udaje się przyjść i zapukać do Ani, która Wilczka mieć będzie już zawsze.

Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam ją ratować! Wpłać darowiznę dla Wilczka

Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
w tytule – Darowizna na cele statutowe Wilczek

  GRYCZKA

  Wiek: 2 lat Waga: 4 kg

  Gryczka ma max 2 lata. To kochana maleńka (3.5 kg) istotka, której los nie szczędził. Po tułaczce na wsi malutka wylądowała w schronisku, w który kompletnie sobie nie radziła. Tym sposobem trafiła do nas.

  Początkowo Gryczka nie potrafiła nic. Przerażające były dla niej schody, winda, śliskie podłoże czy więcej niż 1 człowiek.

  Nauczyła się miasta błyskawicznie. Szybciutko ogarnęła do czego służy łóżko, że pod kołdrą jest miło i ciepło a gdy człowieka trąca się nosem potrafi fajnie głaskać. o 6 nad ranem buziaki smakują najlepiej i nie ma przebacz! 🙂

  Gryczka stała się już psem miejskim, aczkolwiek do nowopoznanych osób podchodzi z dystansem. Na uwielbienie Gryczki trzeba sobie zasłużyć.
  Potrafi zostawać sama w domu. Nie niszczy, nie piszczy. Konsumuje śmierdzące płuca oczywiście, ze na świeżo zmienionej pościeli jej posłania czyt. naszego łóżka.

  Umie chodzić na smyczy, lubi inne psiaki. Bardzo.

  Jest po konsultacji ortopedycznej gdyż kulała na łapinkę. Ma ograniczenie ruchu przez najbliższe 2 miesiące a więc panna nie może skakać z łóżka (trzeba „madam” wnosić i znosić), wariować z psami, biegać za patykiem, którego wciąż się uczy.

  Szukamy domu pełnego miłości. Domu bez małych dzieci. Wyłącznie na terenie Warszawy.

  Uwagi:

  Warunki adopcji

  – Adopcja na ternie Warszawy
  – dom bez małych dzieci

  • 690-496-589 (w godzinach 17-20)
  • mikropsydoadopcji@o2.pl

  ARI

  Wiek: 1 lat Waga: 6 kg

  Ari to sunia, która przyjechała do nas ze złego miejsca. Miejsca, gdzie przebywało kilkadziesiąt innych psów. Głodne, zdziczałe, przerażone walczyły o przetrwanie. Ari również. Z dniem kiedy przekroczyła próg domu tymczasowego jej życie zmieniło się o 180 stopni.

  Ari uczy się zaufania do człowieka, uczy, że ręka ludzka nie boli. Że spadający liść nie jest dla niej zagrożeniem.

  Uwielbia psa rezydenta, który wszystkiego ją uczy a my ludzie jesteśmy tylko dodatkiem. Dlatego przy adopcji konieczny będzie mieszkający na stałe w domu adopcyjnym pies rezydent.

  Potrafi zostawać sama w domu, nie niszczy, nie piszczy. Czasami zniesie sobie do posłania skarpetkę czy kapcia.

  Na spacerach wciąż się boi. Dlatego potrzebna jest cierpliwość i nauka.

  Jest bardzo mądrą dziewczyną. Tylko nieśmiałą. Swoją opiekunkę kocha, całuje po twarzy i merda ogonkiem na jej widok czy wołanie. W stosunku do obcych – raczej unika ale już wie, że człowiek to coś smacznego, czym można ją przekupić.

   

  Uwagi:

  Warunki adopcji

  • Adopcja na terenie Warszawy
  • Dom bez małych dzieci
  • KONIECZNY pies rezydent
  • 517-407-183 (w godzinach 17-20)
  • mikropsydoadopcji@o2.pl

  SNOW

  Wiek: 0.9 lat Waga: 4 kg

  Snow to taki mały, kudłaty wariat. Dzieciak pełną gębą. Towarzyski, inteligentny, o wyjątkowym temperamencie. Potrafi być też uparty. Nie zawsze chce mu się wykonywać polecenia, zdecydowanie woli się przytulać i merdać ogonem.

  • 517-407-183 (w godzinach 17-20)

  TUTKA (nie do adopcji - Prezesowa Fundacji)

  Wiek: 7 lat Waga: 4 kg

  Tutka to Prezesowa Fundacji. Stanowisko otrzymała po 2 latach pobytu w domu tymczasowym i bezskutecznych próbach znalezienia domu. Tutka ma wadę genetyczną przez którą nie trzyma kału ani moczu. Dlatego też ciągle chodzi w pieluszce. Nie przeszkadza jej to absolutnie w wymaganiach stawianych swoim podwładnym – przewijaniu, karmieniu, głaskaniu i drapaniu po brzuszku. Jest wymagającym, niesprawiedliwym i wymuszającym wszystko szefem. Dzięki temu, wszyscy w Fundacji stoją na baczność gdy Królowa pojawia się na salonach. Z plusów – fantastycznie się przytula. Cudownie wciska pod kołdrę zajmując całe łóżko.

  Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam ją ratować! Wpłać darowiznę dla Tutki

  Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
  w tytule – Darowizna na cele statutowe Tutka

   

   JÓZIO (nie do adopcji)

   Wiek: 19 lat Waga: 2 kg

   Józio to jest hodowlanym odpadem. Przez całe swoje życie był reproduktorem, zarabiał na utrzymanie swojego człowieka. Stary, chory, z połamaną szczęką i nietolerancją jakichkolwiek leków trafił do nas. Z problemami jelitowymi, problemami w przyswajaniu pokarmów, leków, tabletek.

   Pozostaje pod opieką fundacji, przebywa w domu tymczasowym. Miesięczne koszty utrzymania kawalera są duże dlatego Józio poszukuje opiekunów wirtualnych.

   Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam go ratować! Wpłać darowiznę dla Józia

   Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
   w tytule – Darowizna na cele statutowe Józio

    

    

    Mona LISIA

    Wiek: 2 lat Waga: 5 kg

    Ta mała Księżniczka to kochane maleństwo, które potrzebuje czasu żeby zaufać nowemu człowiekowi. Nie wiemy ile złego spotkało ją w życiu i jak bardzo zawiódł ją człowiek, żeby aż tak się bała wyciągniętej ręki.

    W domu tymczasowym przełamała swoje lęki w stosunku do swoich opiekunów. Liże ich po rękach, nadstawia główkę do głaskania. Jednak nie należy oczekiwać, że w stosunku do wszystkich będzie się tak zachowywać. Mona Lisia to pies jednego właściciela, którego obdarzy mega miłością i zaufaniem ale przy pomocy drugiego pieska rezydenta i nie tam od razu.

    Jest zdrowa, zachowuje czystość, umie zostawać sama w domu. Na spacerach się boi i tu potrzebny jest czas i cierpliwość. Akceptuje koty i inne psy.

    Uwagi:

    Warunki adopcji

    • Adopcja na terenie Warszawy i bliskich okolic,
    • Dom bez małych dzieci,
    • KONIECZNY wykastrowany/wysterylizowany pies/suka rezydent/ka
    • 690-496-589 (w godzinach 17-20)
    • mikropsydoadopcji@o2.pl

    Dżessi

    Wiek: 4 lat Waga: 5 kg

    Dżesi to ok. 4 letnia, bardzo aktywna, energiczna i wesoła sunia w typie JRT. Trafiła do nas po tragicznej śmierci swojego właściciela.

    Zachowuje czystość w domu, uwielbia spacery i gonitwy za piłeczką. Ładnie chodzi na smyczy, uwielbia dzieci (starsze). Akceptuje inne psy ale do szczęścia ich nie potrzebuje.

    Wymaga bardzo dużej dawki ruchu. Po 2 godzinach intensywnego spaceru przynosi piłeczkę do rzucania. Lubi się nią bawić o 23:30 skacząc po głowie. Czasami śpi 🙂

    Poszukujemy domu bardzo aktywnego. Za szkody i głupoty, które wyrządzi z nudów i nadmiaru energii nie odpowiadamy 🙂 dlatego prosimy o przemyślenie adopcji.

    Uwagi:

    Warunki adopcji:
    – dom AKTYWNY
    – dom z Warszawy i bliskich okolic
    – Bez małych dzieci

    • 690-330-970 (w godzinach 17-20)
    • mikropsydoadopcji@o2.pl

    Lilith

    Wiek: 2 lat Waga: 5 kg

    Lilith to niewielka, ważąca 5 kg, długowłosa sunia. Jej wiek szacujemy na dwa lata. Wiemy tylko, że całe dotychczasowe życie spędziła na wsi, ale nie znamy jej dokładnej przeszłości. Przeprowadzka do miasta musiała być więc dla niej niemałym szokiem, jednak Lilith bardzo szybko odnalazła się w nowej sytuacji i odkryła w sobie duszę mieszczucha. Już po dwóch dniach nauczyła się zachowywać czystość w mieszkaniu, po kilku kolejnych przezwyciężyła lęk przed schodami, a po tygodniu dzielnie podróżowała pociągiem. Nie reaguje gwałtownie na ruch samochodowy, jednak zbyt duży huk wprawia ją w zaniepokojenie. Czasami, gdy musi odwiedzić nowe miejsce i przejść przez bramę, zaczyna panikować, ale wystarczy krótka chwila, żeby przezwyciężyła strach.
    Choć w pierwszym kontakcie sprawia wrażenie przestraszonej i wycofanej, to przy odrobinie poświęconego jej czasu i czułości sunia otwiera się i pokazuje z zupełnie innej strony – jako pełna życia i wesoła. Uwielbia spędzać czas leżąc zwinięta w kłębek i przytulona do człowieka, najlepiej gdy ten bezustannie zapewnia jej upragnione pieszczoty. Przeciwwagą dla jej domowego lenistwa są długie spacery, podczas których oddaje się eksploracji nowych terenów oraz krótkie sesje jogi, podczas których w mistrzowski sposób wykonuje „psa z głową w dół” oraz inne skomplikowane pozycje. Ostatnio odkryła do czego służą zabawki i powoli zaczyna testować coraz to nowsze ich funkcje, jak chociażby ich zdatność do gryzienia czy możliwość wykorzystania do zdobycia zainteresowania u człowieka. Jest też bardzo pojętna i chętna do nauki nowych komend.
    W stosunku do ludzi nie wykazuje cienia agresji, a podczas wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych czy wizyt u weterynarza jest uległa i pozwala na wszystko. Jest bardziej ostrożna w stosunku do mężczyzn, szczególnie tych wysokich i postawnych.
    W stosunku do innych psów prezentuje bardzo różne postawy. Zazwyczaj okazuje serdeczne zainteresowanie zabawą z nimi, jednak gdy spotyka kogoś znacznie większego od siebie lub inną suczkę, która nieszczególnie przypadnie jej do gustu zdarza jej się warknąć. Co nie znaczy, że taka relacja jest skazana na niepowodzenie – podobnie zaczęła się jej wielka przyjaźń z psem, z którym mieszkała przez tydzień i byli właściwie nierozłączni.
    Lilith potrafi skraść serce każdego, kto ją poznaje i nic w tym dziwnego – właściwie nie przestaje się szczerzyć, rzucać uwodzących spojrzeń i machać ogonem, by dać wyraz jak wiele radości sprawia jej okazywane zainteresowanie.

    Uwagi:

    Warunki adopcji:
    – dom na terenie Warszawy
    – dom bez małych dzieci
    – suczka nie nadaje się do osób starszych

    • 690-330-970 (w godzinach 17-20)

    KIMCZI (nie do adopcji)

    Wiek: 2 lat Waga: 5 kg

    Kochana sunia do towarzystwa. Bardzo przywiązuje się do swojego człowieka i chodzi za nim krok w krok. Uwielbia leżeć na kanapie ale nie pogardzi aktywnym spacerem. Kontakt z innymi psami fantastyczny.

    • 512-892-640 (w godzinach 17-20)