Psy do adopcji

Fundacja Mikropsy pomogła w ten sposób już ponad 500 psom znaleźć dom. Może Ty będziesz kolejnym domem stałym?

SZEKLA

Wiek: 1.5 lat Waga: 7 kg

Największy przytulak i wymuszacz głaskania ever! Gadający pies, ktory komunikując się z człowiekiem chce cały czas być na kolanach albo pod pachą albo wystawić brzuszek do głaskania i drapania. O tu tu, bardziej w lewo, troszkę po środku, śpię…

Znaleziona w lesie na wsi. Przeszła tułaczkę ze swoimi szczeniakami (znalazły już domy). Tarcza dla wiejskiego chłopa, który celował w nią rzucając kamieniami czy przeganiając ją bo chciała napić się wody z kałuży. Eh, ludzie…

Nie wiem jakim sposobem psy wciąż ufają człowiekowi, który tak je traktuje. Uzależnienie jest silniejsze. Uzależnienie od miłości, której każdy pies pragnie. Szekla jakby zapomniała o wszystkim złym co ją spotkało i pragnie bezpieczeństwa. Co da w zamian? Dozgonną przyjaźń. Wsparcie. I ogrzane do czerwoności kolana. Bo gdy już uda jej się na nie wpakować nie schodzi 🙂

Potrafi chodzić na smycz, umie zostawać sama w domu. Nie niszczy, nie piszczy. jest bardzo miła i sympatyczna. Kochana przylepa.
Lubi inne psy aczkolwiek nie potrzebuje ich do szczęścia. Jest uzależniona przede wszystkim od dobrego serca człowieka, którego poszukujemy. Na terenie Warszawy.

Uwagi:

Warunki adopcji

– Adopcja na ternie Warszawy
– dom bez małych dzieci
– bardzo pojętna, wciąż się uczy

 • 690-496-589 (w godzinach 17-20)
 • mikropsydoadopcji@o2.pl

LEXI

Wiek: 5 lat Waga: 7 kg

Lexi to ok 5 letnia sunia, która trafiła do nas w stanie skrajnego wyniszczenia. Jej wygląd zarówno zewnętrzny jak i stan psychiczny pozostawiał wiele do życzenia… Ale to co było złe już u panienki minęło. Nastąpiła znaczna poprawa samopoczucia i można rzec, że Lexi jest cudownym na maxa kochającym człowieka psem. Byle bliżej, byle nadstawić głowke do całowania a brzuszek do drapania. Cudowna, przyjacielska, radosna z podniesionym ogonkiem. No i kocha jedzenie. Oj bardzo.

Stan zdrowotny – sunia po wykonanym USG. Nad nerkami trzeba trochę popracować. Ktoś kiedyś niezbyt dobrze się nią zajmował 🙁

Lexito potrafi zostawać sama w domu. Nie niszczy nie piszczy.Jej ulubionym miejscem jest kuchnia i sypialnia czyli daj żryć i połóż się koło mnie. o Tu mnie drap a tu przytulaj. Bliżej bliżej, najlepiej jak położę Ci się na głowie.
Na spacerach nie interesuje się zuepłnie niczym no może poza kawałkiem chleba wyrzuconym na trawę. Nie interesują jej odlatujące ptaki, rowerzyści. Może zaczepić człowieka i udawać, że nie dostała dzisiaj wystarczającej dawki głaskania. Kłamczucha 🙂

Reakcja na inne psy – bardzo pozytywna bo właściwie ma je w głębokim poważaniu. Nie zachęca do zabawy, zdecydowanie woli człowieka.

Jedzenie – je wszystko! Jest małym jamochłonem, który natychmiastowo reaguje na otwieraną lodówkę czy cokolwiek w rękach. Trzeba bardzo uważać, żeby jej nadmiernie nie utuczyć bo ma dziewczyna tendencje.

Uwagi:

Warunki adopcji

– Adopcja na ternie Warszawy
– dom bez małych dzieci
– nie wymaga dużej dawki ruchu

 • 515992305 (w godzinach 17-19)
 • mikropsydoadopcji@o2.pl

TULA

Wiek: 5 lat Waga: 5 kg

Z opisu opiekunki:
Tula – wiek 3 lata, waga 6 kg, wysterylizowana. Kiedy trafiła do gminnej przechowalni w Kozienicach była absolutnie dzikim psiakiem, wpadała w panikę na widok każdego człowieka, najchętniej schowałaby się do mysiej norki. Dopiero po 3 tygodniach zaufała mi, ale jeszcze dziś w kontaktach z obcymi w pierwszej chwili mocno przestraszona – ucieka, chowa się. Jestem jedyną osobą do której ma pełne zaufanie. W domu zachowuje się jak radosny szczeniak, wulkan energii, radosna, uwielbia przytulanie, czasem dość gwałtownie upomina się o nie. Nie odstępuje mnie, cały czas chodzi za mną – tam gdzie ja, tam i ona. Tylko wtedy czuje się bezpieczna. Z innymi moimi suczkami bez problemu, uwielbia tarmosić się z Lotką, która jest odrobinę mniejsza od niej i też chętna do zabawy. Dużo większą i starszą Kajsę traktowała jak opiekunkę. Jeżeli chodzi o jedzenie – ona po prostu wchłania w błyskawicznym tempie i leci do pozostałych misek, więc musi dostawać osobno i to w zamkniętym pomieszczeniu, wypuszczam ją dopiero wtedy kiedy inne już zjedzą swoje. Ilość jedzenia też muszę regulować, bo Tula jest w stanie wchłonąć każdą ilość aż do porzygania. Co do czystości w domu, to trudno mi coś powiedzieć, bardzo ładnie załatwia się na spacerach, ale mam w domu staruszkę, która załatwia się na podkłady i Tula radośnie też z nich korzysta.

 • 515992305
 • mikropsydoadopcji@o2.pl

CZARKA

Wiek: 16 lat Waga: 4 kg

Czarka to sunia, którą o łaskawy wyrzucił na ulicę kiedy starość i choroby postanowiły wreszcie dopaść Czarkę. Sunia przyjechała do nas ze schroniska w którym kompletnie sobie nie radziła. No bo jak ma radzić sobie pies, którego cholernie bolą wszystkie zęby, który nic nie widzi i nie rozumie co się stało.

I tak Czarka zamieszkała w naszym domu tymczasowym, w którym mieszka już ponad 2 lata.

Maraton po specjalistach i Czarka odmłodniała! Poprawiłyśmy jej stan zdrowia, wyleczyłyśmy. Jednak u Czarki pozostały nieodwracalne zmiany. Czarka jest psem nie nawiązujacym z człowiekiem kontaktu. Ma swój świat i deskę po mięsie do lizania, którą wręcz uwielbia. Do siebie dopuszcza tylko opiekunkę.

Dużo śpi. Jak nie śpi to chodzi. Chodzi i sika pod siebie. Albo zawzięcie liże deskę niczym najlepsza zmywarka czyści ją przez godzinę. Nie widzi, nie słyszy. Ale żyje i ma się całkiem dobrze.

Ale Czarka jest kochana. Nasza, jedyna. Czarka dożyje swoich dni w naszym domu tymczasowym. Czy wiele jej zostało ? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że takie psiaki nie powinny w ramach podziękowania za służbę człowiekowi lądować na ulicy czy w schronisku.

Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam ją ratować! Wpłać darowiznę dla Czarki

Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
w tytule – Darowizna na cele statutowe Czarka

  RAFI (w trakcie adopcji)

  Wiek: 0.4 lat Waga: 4 kg

  Rafi to szczeniak, który wraz ze swoją matką został wyrzucony i znaleziony na ulicy w rowie.
  Typowy szczeniak, który łaknie wiedzy i kontaktu z człowiekiem. Aczkolwiek na początku jest dość nieśmiały. Rozkręca się po chwili 🙂

  Zachwyca urodą, cudne białe umaszczenie i unikatowa czarna plamka na jednym oczku. Typowy pirat. Gładziutki, idealny do głaskania, przytulania i całowania, które bardzo lubi 🙂

  Wyjątkowy, mądry, łapiący wszystko w lot. W ciągu chwili nauczył się chodzić na smyczy, błyskawicznie ogarnął jazdę samochodem. Potrafi zostawać sam w domu, czasami coś skubnie jak to szczeniak ale jak wymagać od szczeniaka, żeby nie masakrował pozostawionej na dywanie rolki papieru, która … sama oczywiście tam przyszła 🙂

  Rafi NIE BĘDZIE mikropsem. Wyrośnie na ok średniego psa. Nie wiemy jakiego i nie jesteśmy w stanie zagwarantować docelowej wagi, mimo iż mama jego waży 7 kg.

  Rafi potrzebuje czułości i miłości. Cudne psie dziecko przez człowieka miało bardzo zły start w swoim życiu. Dlatego też Rafi musi uczestniczyć w psim przedszkolu lub szkoleniu co jest warunjiem adopcji. Dlaczego ? Dlatego, żeby człowiek właściwie nauczył się z nim komunikować i żeby za pół roku Rafi był bezproblemowym przyjacielem a nie psem, z którym opiekunowie sobie nie radzą.

  Podaruj cudakowi najlepszy dom pod słońcem!

  Uwagi:

  Warunki adopcji:

  • Adopcja na terenie Warszawy
  • Konieczność uczestnictwa w szkoleniach/psim przedszkolu

   WILCZEK

   Wiek: 10 lat Waga: 10 kg

   Wilczek mieszka u nas już bardzo długo. I zapewne będzie w niej mieszkał do końca. Mimo, iż jest cudownym psem, kochanym i słodkim to nikt nie chce go bo ….

   Wilczek mieszkał kiedyś na wsi. Miał swojego pana, który na trzeźwo nie potrafił funkcjonować. Miał też dom a raczej całą wieś i ulice, które zwiedzał i samochody, które go omijały. Ale jeden go nie ominął. Potrącił i zostawił na poboczu. Wszak to … „tylko pies”. Poobijany i cierpiący Wilczek resztkami sił kulejąc doczłapał się do domu i położył przed wejściem. Jego tylna łapka była cała połamana. Trzeźwiejący pan zobaczył krew i stwierdził, że „pies się wyliże”. Okazał jednak akt miłosierdzia i naszprycował psa … Apapami. Nie wiemy jak Wilczek przeżył tak silne, zakazane dla psów leki ale udało mu się. Połamana łapa się zrosła i Wilczek biegał po wsi dalej. Tym razem kulejąc.

   Pan umarł. Spadkobiercy szybko podzielili między sobą atrakcyjną ziemię a Wilczka wyrzucili. Wilczek przyszedł do naszej wolontariuszki, która znając psa od lat zlitowała się i udzieliła mu schronienia.

   Zaczęłyśmy od chirurga. Czy stare złamanie i wiszącą bezwładnie łapę da się naprawić? Niestety. Brak natychmiastowej reakcji nietrzeźwego i niezbyt przejmującego się losem psa Pana spowodowały, że łapa musiała zostać amputowana. Dodatkowo Wilczek kaleczył się opierając swój ciężar ciała na wiszącym kikucie.

   3 lata ogłoszeń. 3 lata pokazywania psa na piknikach i obserwowania reakcji ludzkich. Po 3 latach bezskutecznego poszukiwania domu zrezygnowałyśmy wciąż utwierdzając się w przekonaniu, że kalekich i zwykłych psów ludzie nie chcą. Kalekie i brzydkie psy skazane są na życie za kratami albo nielicznym udaje się przyjść i zapukać do Ani, która Wilczka mieć będzie już zawsze.

   Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam ją ratować! Wpłać darowiznę dla Wilczka

   Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
   w tytule – Darowizna na cele statutowe Wilczek

    GRYCZKA

    Wiek: 2 lat Waga: 4 kg

    Gryczka ma max 2 lata. To kochana maleńka (3.5 kg) istotka, której los nie szczędził. Po tułaczce na wsi malutka wylądowała w schronisku, w który kompletnie sobie nie radziła. Tym sposobem trafiła do nas.

    Początkowo Gryczka nie potrafiła nic. Przerażające były dla niej schody, winda, śliskie podłoże czy więcej niż 1 człowiek.

    Nauczyła się miasta błyskawicznie. Szybciutko ogarnęła do czego służy łóżko, że pod kołdrą jest miło i ciepło a gdy człowieka trąca się nosem potrafi fajnie głaskać. o 6 nad ranem buziaki smakują najlepiej i nie ma przebacz! 🙂

    Gryczka stała się już psem miejskim, aczkolwiek do nowopoznanych osób podchodzi z dystansem. Na uwielbienie Gryczki trzeba sobie zasłużyć.
    Potrafi zostawać sama w domu. Nie niszczy, nie piszczy. Konsumuje śmierdzące płuca oczywiście, ze na świeżo zmienionej pościeli jej posłania czyt. naszego łóżka.

    Umie chodzić na smyczy, lubi inne psiaki. Bardzo.

    Jest po konsultacji ortopedycznej gdyż kulała na łapinkę. Ma ograniczenie ruchu przez najbliższe 2 miesiące a więc panna nie może skakać z łóżka (trzeba „madam” wnosić i znosić), wariować z psami, biegać za patykiem, którego wciąż się uczy.

    Szukamy domu pełnego miłości. Domu bez małych dzieci. Wyłącznie na terenie Warszawy.

    • 690-330-970 (w godzinach 17-20)
    • mikropsydoadopcji@o2.pl

    ARI

    Wiek: 1 lat Waga: 6 kg

    Ari to sunia, która przyjechała do nas ze złego miejsca. Miejsca, gdzie przebywało kilkadziesiąt innych psów. Głodne, zdziczałe, przerażone walczyły o przetrwanie. Ari również. Z dniem kiedy przekroczyła próg domu tymczasowego jej życie zmieniło się o 180 stopni.

    Ari uczy się zaufania do człowieka, uczy, że ręka ludzka nie boli. Że spadający liść nie jest dla niej zagrożeniem.

    Uwielbia psa rezydenta, który wszystkiego ją uczy a my ludzie jesteśmy tylko dodatkiem. Dlatego przy adopcji konieczny będzie mieszkający na stałe w domu adopcyjnym pies rezydent.

    Potrafi zostawać sama w domu, nie niszczy, nie piszczy. Czasami zniesie sobie do posłania skarpetkę czy kapcia.

    Na spacerach wciąż się boi. Dlatego potrzebna jest cierpliwość i nauka.

    Jest bardzo mądrą dziewczyną. Tylko nieśmiałą. Swoją opiekunkę kocha, całuje po twarzy i merda ogonkiem na jej widok czy wołanie. W stosunku do obcych – raczej unika ale już wie, że człowiek to coś smacznego, czym można ją przekupić.

     

    Uwagi:

    Warunki adopcji

    • Adopcja na terenie Warszawy
    • Dom bez małych dzieci
    • KONIECZNY pies rezydent
    • 515992305
    • mikropsydoadopcji@o2.pl

    TUTKA (nie do adopcji - Prezesowa Fundacji)

    Wiek: 7 lat Waga: 4 kg

    Tutka to Prezesowa Fundacji. Stanowisko otrzymała po 2 latach pobytu w domu tymczasowym i bezskutecznych próbach znalezienia domu. Tutka ma wadę genetyczną przez którą nie trzyma kału ani moczu. Dlatego też ciągle chodzi w pieluszce. Nie przeszkadza jej to absolutnie w wymaganiach stawianych swoim podwładnym – przewijaniu, karmieniu, głaskaniu i drapaniu po brzuszku. Jest wymagającym, niesprawiedliwym i wymuszającym wszystko szefem. Dzięki temu, wszyscy w Fundacji stoją na baczność gdy Królowa pojawia się na salonach. Z plusów – fantastycznie się przytula. Cudownie wciska pod kołdrę zajmując całe łóżko.

    Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam ją ratować! Wpłać darowiznę dla Tutki

    Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
    w tytule – Darowizna na cele statutowe Tutka

     

     JÓZIO (nie do adopcji)

     Wiek: 19 lat Waga: 2 kg

     Józio to jest hodowlanym odpadem. Przez całe swoje życie był reproduktorem, zarabiał na utrzymanie swojego człowieka. Stary, chory, z połamaną szczęką i nietolerancją jakichkolwiek leków trafił do nas. Z problemami jelitowymi, problemami w przyswajaniu pokarmów, leków, tabletek.

     Pozostaje pod opieką fundacji, przebywa w domu tymczasowym. Miesięczne koszty utrzymania kawalera są duże dlatego Józio poszukuje opiekunów wirtualnych.

     Jeżeli nie możesz adoptować pomóż nam go ratować! Wpłać darowiznę dla Józia

     Bank Santander 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
     w tytule – Darowizna na cele statutowe Józio

      

      

      WANILIA

      Wiek: 1 lat Waga: 7 kg

      Wanilia jest delikatnym psim dzieckiem. Ta malutka sunia ma mniej więcej rok i waży ok. 6kg.
      Wanilia jest sunią wylęknioną, przy kontaktach z nowymi osobami nie czuje się pewnie i potrzebuje czasu żeby zaufać ale kiedy już zdobędzie się jej sympatię sama przychodzi się przytulać. Na spacerach na wszystko zwraca uwagę, wszystko jest dla niej nowe i jeszcze większość rzeczy i hałasów ją przeraża. Jest jednak bardzo inteligentna i bardzo szybko się uczy. Wystarczy pare razy pokazać co wolno a czego nie i mała pojmuje to mig.
      Wszystkie swoje potrzeby załatwia na dworzu jednak od czasu do czasu zdarza się, że się zapomni i załatwi w domu. Szukamy domu wyłącznie na terenie Warszawy, bez małych dzieci koniecznie z drugim pieskiem od którego mogłaby uczyć się psich zachowań i miłości.

      Uwagi:

      Warunki adopcji:
      Adopcja na terenie Warszawy
      Dom bez małych dzieci
      KONIECZNY drugi pies rezydent (wesoły, pogodny, wykastrowany)

      • 515-992-305 (w godzinach 17-20)
      • mikropsydoadopcji@o2.pl

      SZTOS

      Wiek: 0.8 lat Waga: 8 kg

      Nie bez powodu nosi to imię! Sztos jest młodziutki, liczy sobie 8-9 miesięcy. Posiada wszystkie cechy, które wiążą się z tym wiekiem, z naciskiem na niespożytą energię! Szukamy dla Sztosia domu aktywnego, gotowego poświecić mu czas i energię. Dzień Sztosa w domu tymczasowym wygląda tak: poranny spacer, najlepiej około godziny, śniadanie, krótka zabawa. Po południu zaś hulanki i swawole na psim placu zabaw. Sztos kocha wszystkie psy, jego pasją są zabawy, zapasy, bieganie, ganianie za piłka, wszelka aktywność z psimi kompanami. To bezwzględnie trzeba mu zapewnić!!! Po spacerze Sztos pada jak martwy… oczekujemy domu, który umiejętnie spożytkuje dziecięca energię Sztosa! Sztos zostanie wykastrowany, jest odrobaczony. Czystości w domu się uczy. Nie wychodzi mu póki co najlepiej, ale tymczasowy opiekun dokłada wszelkich starań, by osiągnąć sukces. Sztos jest uroczym, przylepnym, kochającym człowieka stworzonkiem, lecz wymaga wychowania. Warunkiem adopcji będzie obowiązek przejścia kursu podstawowego posłuszeństwa.
      Waga: 9 kg, docelowo maks 12 kg
      Wzrost: przed kolano
      Może mieszkać z innym psem, uwielbia towarzystwo.
      Wybiegany i zmęczony nie niszczy niczego w domu, pozostawiony sam śpi.
      Uwielbia zabawki, piłki, gryzaki, maskotki.
      Dla Sztosa szukamy aktywnego domu bez małych dzieci (poniżej wieku szkolnego) w Warszawie na warunkach Fundacji Mikropsy, które nie podlegają negocjacjom. 

      Uwagi:

      Warunki adopcji

      • Adopcja na terenie Warszawy i bliskich okolic
      • Dom bez małych dzieci
      • Może mieszkać z innymi psami
      • Konieczne szkolenie/zajęcia sportowe
      • 690-496-589
      • mikropsydoadopcji@o2.pl

      Mona LISIA

      Wiek: 2 lat Waga: 5 kg

      Ta mała Księżniczka to kochane maleństwo, które potrzebuje czasu żeby zaufać nowemu człowiekowi. Nie wiemy ile złego spotkało ją w życiu i jak bardzo zawiódł ją człowiek, żeby aż tak się bała wyciągniętej ręki.

      W domu tymczasowym przełamała swoje lęki w stosunku do swoich opiekunów. Liże ich po rękach, nadstawia główkę do głaskania. Jednak nie należy oczekiwać, że w stosunku do wszystkich będzie się tak zachowywać. Mona Lisia to pies jednego właściciela, którego obdarzy mega miłością i zaufaniem ale przy pomocy drugiego pieska rezydenta i nie tam od razu.

      Jest zdrowa, zachowuje czystość, umie zostawać sama w domu. Na spacerach się boi i tu potrzebny jest czas i cierpliwość. Akceptuje koty i inne psy.

      Uwagi:

      Warunki adopcji

      • Adopcja na terenie Warszawy i bliskich okolic,
      • Dom bez małych dzieci,
      • KONIECZNY wykastrowany/wysterylizowany pies/suka rezydent/ka
      • 515-992-305 (w godzinach 17-20)
      • mikropsydoadopcji@o2.pl

      Dżessi (nie do adopcji)

      Do adopcji za około 2 tygodnie. Poznajemy się

       Franklin (nie do adopcji, w trakcie diagnostyki)

       Wiek: 10 lat Waga: 3.3 kg

       Franklin przyjechał do nas przed chwilą. Czeka go długi pobyt w szpitalu. Pies póki co diagnozowany.

       Uwagi:

       NIE DO ADOPCJI

        Lilith (nie do adopcji)

        Przyjecha la do nas przed chwilą. Do adopcji za około miesiąc. Na razie się poznajemy

         BAJADERKA (w trakcie adopcji)

         Wiek: 2 lat Waga: 4.5 kg

         Bajaderka czyli CUKIER! Słodka jak miód. I ogromny słoik nutelli!

         Cudo nad cudami, które kocha człowieka. Dosłownie pakuje się na jego głowę i nadstawia brzuchol do głaskanie. Totalanie pozytywny pies.

         Ma dużo sierści więc wymaga wizyt u groomera. Niełatwa ta sierść bo gruba i gęsta.

         Stosunek do innych psów – niby jest ok, ale potrafi być zaborcza.

         Koty – nie wiemy, ale właściwie to wszystko zależy od człowieka i jego wiedzy odnośnie wprowadzania psa do kota.

         Potrafi chodzić na smyczy. Zachowanie czystości w domu – 90% – czasami jej się zdarzy.

         Umie zostawać sama w domu.

         Lubi rozdawać buziaki.

         Reasumując – Bajaderka już w swoim życiu spotkała złego, nieodpowiedzialnego człowieka. Pod naszymi skrzydłami, czas, żeby spotkała TEGO jedynego 🙂

         Uwagi:

         Warunki adopcji:

         • Adopcja na terenie Warszawy
         • Dom bez małych dzieci

          

         • 515-992-305 (w godzinach 17-20)
         • mikropsydoadopcji@o2.pl