O Fundacji

O Adopcji

Psy Do Adopcji

Ratuj z Nami

Kwota w PLN:
2016/01/11

Po prostu Jadwiga

IMG_0035„Zapraszam Jadwigę” – zabrzmiało tak dostojnie kiedy nasza Jadzia wywołana została do gabinetu weterynaryjnego. Czekała na swoją kolej w poczekalni przymilając się do każdego zarówno psa jak i człowieka rozdając buziaki i zionąc swoim mega oddechem. Wyglądała prześlicznie w czaderskim ubranku, uszytym dla Mikropsiaków. Królowa Jadwiga!

Jadzia została znaleziona na ulicy. Potwornie chuda, zaniedbana, nieszczęśliwa i smutna trafiła do schroniska. Ważyła tylko 2,3 kg. Mimo próśb o dom nie zgłosił się nikt kto chciałby przygarnąć maleńką (jeszcze wtedy) Kropeczkę.

Czekałyśmy licząc na to, ze ktoś jednak ją weźmie…. i tak wylądowała w naszym domu tymczasowym.

IMG_0014

Gdy założyła swoje nowe wdzianko, obróżkę, adresatkę, szeleczki od razu wiedziałyśmy że jest Jadwigą. Dostojną damą (przynajmniej tak miało być) w kwiecie wieku.

Ciężko na ten moment określić wiek Jadzi. Na pewno nie jest młoda. Jest mocno zaniedbana, szczególnie zęby wołają o pomstę do nieba, dlatego określenie wieku na podstawie zębów jest wręcz niemożliwe. W ogóle określanie wieku psów na podstawie zębów jest bardzo trudne, ale o tym później.

Wiek Jadzi określimy dopiero po wizycie u okulisty.

Jadzia jest chuda, za chuda. Musi przytyć jakieś …. 300 gr żeby osiągnąć prawidłową wagę.

Z problemów, które zaobserwowałyśmy na pewno zęby. Pokryte są dużym i grubym kamieniem. Dziąsła całe w ropie. Spieszymy się by pomóc Jadzi ale najpierw musimy dokładnie ją zbadać.

Jadzia dziwnie siada. Może taki jej urok, a może problem. Odwiedzimy zatem ortopedę, ktory powie nam czy pozycja gimnastyczki jest u niej normalna.

IMG_0051

Jadzia jest bardzo rozkoszną malutką sunią niestety z nie małymi problemami. Absolutnie nie potrafi zachowywać czystości. Robi wszędzie gdzie chce – na spacerze, na podłodze, na kanapie, na łóżku. Dlatego też zamontowano jej majtki albo pieluszkę. Nie jest z tego powodu zbyt zadowolona cóż  – musi nauczyć się współpracować i wiemy, ze się nauczy!

IMG_0070

Podczas jedzenie rozrzuca wszystko wokół :)

IMG_0063

Bardzo upodobała sobie kanapę i poduszki. Zawadiacko ;)

IMG_0055

IMG_0031

Kradnie serce od razu gdy się na nią spojrzy.

IMG_0028

Odwzajemnia uczucie rozdając śmierdzące buziaki. Wybaczamy. Za chwilę będzie już super ekstra laską z „holiłudzkim” uśmiechem.

Lubi ciepło, zakopuje się w kołdrę i zasypia, byle blisko człowieka.

 

IMG_0077

 

Taka Jadzia kochana!

IMG_0064

Przed Jadwigą rajd po weterynarzach. Poza zębami, które pewnie w większości zostaną wyrwane czeka ją jeszcze sterylizacja i usunięcie guzków które oczywiście ma :( Jak większość naszych podopiecznych, które do nas trafiają. A wystarczyło wysterylizować ją jak była młoda. Wystarczyło iść czasem do stomatologa by wyczyścił jej zęby. Niestety  – jej człowiek, który wziął za nią odpowiedzialność wolał wyrzucić ją na ulicę gdy się popsuła…

Jadzia bardzo prosi o wsparcie. Jej powrót do zdrowia będzie kosztowny. Bardzo :(

Fundacja MIKROPSY

ul. Bluszczańska 76 lok 177
00-712 Warszawa

nr konta 22 1090 1043 0000 0001 2026 4644
w tytule Darowizna na cele statutowe Jadwiga

SWIFT: WBKPPLPP
IBAN : PL22109010430000000120264644
paypal fundacja@mikropsy.org

Wkrótce do adopcji na warunkach Fundacji Mikropsy