O fundacji

Fundacja Mikropsy powstała w grudniu 2012 roku, jednak sama nazwa funkcjonowała długo wcześniej.

Termin Mikropsy powstał i został wprowadzony na rynek już w 2010 roku. Standardy Mikropsa wyznaczyła suczka, która w tamtym czasie przebywała u mnie w domu tymczasowym. Mała Biała była roczną, cudowną, a do tego prześliczną kruszyną, której dotychczasowe życie nie było kolorowe. Machina ruszyła, nazwa się przyjęła, a także zapotrzebowanie na „rasę Mikropies” okazało się ogromne.

Działania osób prywatnych ograniczały się jednak do minimum. Postanowiłam rozszerzyć działalność o współpracę z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem.

Zaczęłam współpracować z kilkoma osobami, które podobnie do mnie tworzyły bezpieczne schronienie Mikropsiakom.

We wrześniu 2011 roku Mikropsy oficjalnie zaczęły funkcjonować, jako Skrzydło Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Powstało najważniejsze ogniwo pomocy – siatka domów tymczasowych, która z roku na rok powiększała się lub malała. Niektóre domy tymczasowe nie potrafiły rozstać się ze swoim podopiecznym, a niestety nie są z gumy.

Wrzesień 2012 roku był to miesiąc decyzyjny, pełen pisaniny, papierologiI i nowej odsłony Mikropsów. W październiku powstał statut, a 5 grudnia Fundacja Mikropsy miała już swój KRS 0000442940.

Przez wszystkie lata działalności Mikropsów udało się nam pomóc setkom psiaków. Wierzę, że to nie koniec i za jakiś czas będzie można napisać – tysiącom, bo z roku na rok Fundacja rośnie w siłę, a uratowanych zwierząt przybywa.

Działania edukacyjne zmierzające do zwiększenia świadomości społeczeństwa oraz chęć niesienia pomocy spowodowały, że wsparcie tych, które głosu nie
mają jest ważną częścią życia tysięcy Polaków.

Magdalena Kordas
Prezes Fundacji Mikropsy

Cele fundacji Mikropsy
Mikropies - definicja
Ludzie fundacji