O Fundacji

O Adopcji

Psy Do Adopcji

Ratuj z Nami

Kwota w PLN:

o Fundacji – box A

Historia „Mikropsiaków”

Fundacja Mikropsy powstała w grudniu 2012 roku. Jednak sama nazwa funkcjonowała  długo długo wcześniej.

Mala BialaNazwa Mikropsy powstała w 2010 roku. Standardy „Mikropsa” czyli 6 kg wagi i wiek dojrzały – wyznaczyła suczka, która w tamtym czasie przebywała u mnie w domu tymczasowym – Mała Biała – ok. roczna suczka ze schroniska w Zamościu. Nazwa przyszła sama do głowy pod wpływem Małej Białej, dzięki jej urokowi i historii. Powoli wprowadzałam ją na „zwierzęcy rynek”. Machina ruszyła – nazwa się przyjęła, a i zapotrzebowanie na „rasę” Mikropies okazało się ogromne.

Działania osób prywatnych ograniczały się jednak do minimum. Postanowiłam rozszerzyć działalność o współpracę z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem i mogłam więcej. Zaczęłam współpracę z kilkoma osobami, które podobnie do mnie tworzyły bezpieczny azyl Mikropsiakom.

We wrześniu 2011 roku Mikropsy oficjalnie zaczęły funkcjonować jako Skrzydło Fundacji Azylu pod Psim Aniołem i rozszerzać swoją działalność.  Powstało najważniejsze ogniwo pomocy – siatka domów tymczasowych, która z roku na rok powiększała się lub malała (niektóre domy tymczasowe miały to do siebie, że nie potrafiły rozstać się ze swoim podopiecznym a niestety, z gumy nie jesteśmy).

logo fundacja mikropsy KRSokrWrzesień 2012 to miesiąc decyzyjny, pełen pisaniny i nowej odsłony Mikropsów. KrsFMikropsy
Po złożeniu stosu dokumentów, papierologii, opisaniu planu działań w  październiku powstał statut a 5 grudnia Fundacja Mikropsy miała już swój KRS 0000442940.

Przez wszystkie lata działalności Mikropsów udało się pomóc setkom psiaków. Wierzę, że to nie koniec i za jakiś czas będzie można napisać – tysiącom.

Magdalena Kordas – Prezes Fundacji Mikropsy

 MIKROPIES – definicja KLIK

pizap.com10.24798093456774951398082309330

 

CELE FUNDACJI MIKROPSY

Celem Fundacji jest działalność charytatywna i edukacyjna, w zakresie:

 • humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania, opieki i pomocy zwierzętom bezdomnym, porzuconym lub okrutnie traktowanym,
 • działania na rzecz ochrony środowiska i ochrony zwierząt,
 • przestrzegania praw zwierząt,
 • aktywnego przeciwdziałania bezdomności zwierząt,
 • ochrony środowiska i ekologii.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

 • Współpracę z instytucjami oświatowo-wychowawczymi w zakresie wychowanie dzieci i młodzieży w duchu humanitarnego stosunku do zwierząt;
 • Udzielanie pomocy placówkom niosącym pomoc bezdomnym zwierzętom;
 • Organizowanie spotkań, programów w przedszkolach, szkołach, wyższych uczelniach, seminariów oraz innych;
 • Współpracę z organami władzy państwowej, samorządowej oraz instytucjami, przedsiębiorstwami i osobami fizycznymi działającymi na terenie kraju i zagranicznymi w zakresie niezbędnym dla realizacji celów Fundacji;
 • Kierowanie wniosków do organów ścigania o podjęcie czynności zmierzających do wykrycia i ukarania sprawców przestępstw przeciwko prawom zwierząt oraz uczestnictwo w postępowaniach toczących się przed sądami powszechnymi;
 • Organizowanie, finansowanie oraz promowanie inwestycji i kampanii do eliminacji okrucieństwa wobec zwierząt;
 • Sponsorowanie programów promujących cele Fundacji w środkach masowego przekazu;
 • Organizowanie i wspieranie działań wolontariatu poprzez propagowanie oraz organizowanie szkoleń dla wolontariuszy;
 • Udział i organizowanie pikników, festynów, koncertów o charakterze niedochodowym;
 • Współpracę z środkami masowego przekazu w nagłaśnianiu najważniejszych tematów związanych z przepisami ustawy oraz zapobieganiem bezdomności zwierząt;
 • Prowadzenie szerokiej działalności edukacyjnej w zakresie ochrony zwierząt i środowiska;
 • Opiniowanie i nadzorowanie akcji wyłapywania zwierząt;
 • Podejmowanie wszelkich interwencji i kontroli dobrostanu zwierząt, do których upoważnia obowiązujące prawo;
 • Pomoc finansową i rzeczową dla zwierząt;
 • Podejmowanie działań profilaktycznych zmierzających do zmniejszenia populacji bezdomnych zwierząt.

Fundacja daje nam możliwość szeroko pojętej pomocy dla skrzywdzonych i okrutnie traktowanych przez człowieka zwierząt. Daje możliwości rozwoju i pomocy na bardzo szeroką skalę. Z roku na rok statystyki adopcji wzrastają co świadczy o zmianie mentalności społeczeństwa polskiego jak i naszej ciężkiej pracy.

1454575_605001252870252_1884039241_nTworzymy siatkę domów tymczasowych w Warszawie i okolicach. Przyjeżdżają do nas psy zaniedbane, chore, porzucone przez właścicieli. Psy, które nie mają godności. To dajemy im na początek nadając imię a nie numer. Traktujemy jak swoje, leczymy, karmimy, wychowujemy a następnie szukamy odpowiedzialnych i pełnych miłości domów.

Fundacja Mikropsy nie jest dotowana z żadnej gminy czy innej FundacjiUtrzymujemy się wyłącznie z darowizn od ludzi o dobrych sercach. Dlatego za każdą najmniejszą złotówkę jesteśmy zawsze bardzo wdzięczni.

Zbiórki publicznie prowadzone są legalnie, na podstawie Decyzji nr 179/2013 i 2015/2904/OR wydanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Nasza praca w Fundacji to działalność nieodpłatna. Poświęcamy zwierzętom cały swój wolny czas i energię a zapłatą za naszą pracę jest merdający ogon i satysfakcja gdy pies znajduje wymarzony dom.


LUDZIE FUNDACJI

ZARZĄD FUNDACJI

Magdalena Kordas – Fundator i Prezes Fundacji Mikropsy
Siła napędowa i człowiek orkiestra. Specjalista od spraw wszystkich począwszy od organizacji pomocy potrzebującym zwierzakom skończywszy na robieniu zastrzyków i zmienianiu pieluchy podopiecznej Fundacji – Tutce. Ciągle praktykujący szkoleniowiec i behawiorysta, amator, praktyk ze specjalizacją socjalizacji dzikich mikrosuczek. Inicjator i pomysłodawca nie tylko całej Fundacji ale również  projektów takich jak „domtymczasowy.pl” „Daj psu głos – załóż adresatkę” i hasła „Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku”.
Prywatnie właścicielka adoptowanej wielkiej Nany – suni do zadań specjalnych m.in. najlepszego socjalizatora psiaków dzikich oraz Yoko (również nie mikropsa) – suni specjalnej troski, która kiedyś była w domu tymczasowym….

Ewa Stępniak – Vice Prezes Fundacji czyli nasz majestat prawa. Mimo odległości jaka dzieli ją od Warszawy sprawuje pieczę nad wszystkimi dokumentami Fundacji. Jest mecenasem ludzi, ale gdy trzeba występuje w imieniu praw zwierząt. Prywatnie właścicielka dwóch adoptowanych psiaków – łobuza Bugiego oraz kierowniczki Zdrapki.

Agnieszka Malicka – Koordynator projektu Burki i Kocurki – jako jedyna „kociara” w całym naszym teamie. Jej działania skupiają się nie tylko na Mikropsach ale na Makro, Middle i kotach też :). Całym sercem oddana sprawie pomocy zwierzętom, całym sercem ratująca niewinne, przerażone stworzenia. Prywatnie właścicielka 3 kotów, od 30 lat żółwia ale kiedyś zawita u nich i pies. Pewnie rasa „parówka” z krzywymi łapkami…

RADA FUNDACJI

Ewa Szymańska – Przewodnicząca Rady Fundacji – i nasz strategiczny, awaryjny dom tymczasowy. W chwili obecnej nie ma żadnych własnych zwierząt, ale to niebawem się zmieni. Całą siebie oddaje w sytuacjach awaryjnych gdzie  na 5 minut przed przyjazdem nieplanowanego podopiecznego zgadza się, aby zamieszkał u niej.

Aleksandra Kordas – Członek Rady Fundacji – najbardziej aktywny – w tym wypadku przede wszystkim fizycznie – członek Fundacji. Trener i instruktor agility – Szef Sekcji Agility – Psy w Akcji. Stawia na edukację sportową i aktywne spędzanie czasu wolnego z pupilem skacząc z nim przez różnego typu przeszkody.

Karolina Proszkiewicz – nasza Ewidencja, czyli pilnowanie papierologii i podliczanie uratowanych szczęśliwych ogonów. Ogłaszanie i weryfikacja potencjalnych domów tymczasowych. Prywatni właścicielka Tuny – małej kudłatej szczekliwej…

ODDZIAŁY FUNDACJI

Fundacja MIKROPSY oddział Kraków – w fazie uruchamiania

Tatiana Rott-Melzacka – czyli koordynator projektusekcji myśliwskiej SOS dla Wyżłów – niestrudzona w bieganiu za najbardziej aktywnymi przedstawicielami psów myśliwskich – wyżłami i wyżłopodobnymi. Ale co by nie było – mikrusy też kocha i w miarę możliwości pomaga i tym najmniejszym. Prywatnie właścicielka 2 adoptowanych psiaków.

Kinga Mielczarek – czyli koszalińskie Adoptuj-Psa – każda wolna chwila to czas spędzony w schronisku. Czas, który wykorzystywany jest na promocji psów schroniskowych, robieniu zdjęć, pisaniu tekstów – co jest bardzo czasochłonne. Prywatnie właścicielka 2 … bernardynów!

Joanna Lamparska – koordynator projektu sekcji myśliwskiej – Setery w potrzebie

Burki i Kocurki

Psy (w) Akcji

NASZE PROJEKTY

„Bo wśród nas są Anioły” – akcja pomocowa skierowana do schronisk, przytulisk, azyli. Ma na calu zorganizowanie zbiórki rzeczowej bądź pieniężnej w swoim miejscu pracy, szkole, na urodzinach czy ślubie. Każda zebrana rzecz jest bardzo przydatna i naszym podopiecznym i psiakom ze schronisk, które dzielnie wspieramy !

„Nie kupuj! Adoptuj!” – to akcja mająca na celu uświadomienie ludziom, że pies ze schroniska jest tk samo wspaniały jak pies za pieniądze. Pamiętaj, przyjaźni się nie kupuje!

Oglądając film w telewizji lub słuchając rozmów naszych znajomych często słyszymy „Musimy kupić psa”. Zmieniamy to nastawienie i namawiamy ludzi do ADOPCJI. Uświadamiamy im również, że nie trzeba mieć w domu psa od szczeniaka, ale każdy, nawet stary pies dostosuje się do zasad panujących w naszym domu.

„Świat zza krat” – to akcja edukacyjna, która ma na celu przekonanie ludzi do adopcji psów ze schronisk.

Niestety większość społeczeństwa uważa, że w schroniskach znajduj,ą się tylko psy stare, agresywne, kalekie, chore. To nieprawda! Wycieczka do schroniska i opis brutalnej rzeczywistości oraz prawdziwe historie o nieodpowiedzialnych ludziach udowadniają, ze w schronisku jest ukochany pupil. Z pomocą wolontariuszy pomagamy dobrać psa do rodziny. Udzielamy wskazówek, porad (na miarę naszych możliwości).

www.DomTymczasowy.pl – projekt skierowany do wszystkich organizacji oraz osób w całej Polsce, które chcą pomóc dając psu dom tymczasowy przy współpracy z organizacją. Na stronie www.domtymczasowy.pl znajdują się wszystkie informacje potrzebne do zrozumienia idei domu tymczasowego oraz kontakt do organizacji z całej Polski poszukujących dt – BO DOM TYMCZASOWY RATUJE ŻYCIE!

„Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku” – akcja uświadamiania społeczeństwa, że posiadanie psa nie wiąże się z uzależnieniem od niego i 24 opieką nad nim. To nieprawda, ze pies będzie się męczył w domu podczas gdy my będziemy 8 godzin w pracy. Wystarczy porządny spacer, po którym pies zmęczony = pies szczęśliwy czyli psiak najnormalniej w świecie śpi i wcale nie oczekuje naszego powrotu. Wręcz przeciwnie, siedząc z psem non stop często mu przeszkadzamy.

Z drugiej jednak strony zmieniamy myślenie ludzi, że w schronisku pies ma dobrze. To nieprawda. Schronisko ma pod opieką kilkaset psów i nie każdy jest odpowiednio zadbany i dopieszczony. W schronisku panuje hałas, napięta atmosfera, nieodpowiednia opieka i brak spacerów. To właśnie w schronisku pies się męczy a nie w domu, śpiąc w spokoju 8 godzin.

„Daj psu głos! Załóż adresatkę!” – akcja skierowana do właścicieli psów. Każdy pies powinien być widocznie oznakowany. Tak aby w przypadku zgubienia go osoba, która go znalazła mogła natychmiast wykonać telefon do właściciela i powiedzieć gdzie pupil się znajduje. Czip nie daje możliwości natychmiastowego odnalezienia właściciela. Nie mamy  przy sobie specjalnych czytników, które odczytują numer, nie mamy przy sobie komputera za pośrednictwem którego sprawdzimy numer telefonu. Dlatego to właśnie ADRESATKA daje psiakowi możliwość szybkiego powrotu do domu.

„Pies w Wielkim Mieście” – szczegóły wkrótce

„Edukacja Sportowa czyli jak spędzać wolny czas z Twoim pupilem” – szczegóły wkrótce

„Sterylizujemy Rudą” – szczegóły wkrótce

 

DANE FUNDACJI

fundacja MIKROPSY

KRS 0000442940
Regon 146429773
Nip 7010362004

adres do wysyłki 
fundacja MIKROPSY
skrytka pocztowa 47
00-723 Warszawa

Dane do przelewów
fundacja MIKROPSY
ul. Bluszczańska 76 lok.177
00-712 Warszawa

Nr konta 
22 1090 1043 0000 0001 2026 4644

SWIFT (BIC code) WBKPPLPP
IBAN PL22109010430000000120264644

Konto Euro
12 1090 1043 0000 0001 2053 1574

Konto USD
17 1090 1043 0000 0001 2053 1678

paypal fundacja@mikropsy.org (w uwagach koniecznie prosimy napisać dla kogo)

e-mail mikropsydoadopcji@o2.pl

tel 515-992-305,
515-992-242 (po godzinie 17)