Adopcja

Adopcja możliwa jest na terenie Warszawy i bliskich okolic do 20-30 km.

Jesteśmy małą fundacją działającą wyłącznie na terenie Warszawy i bliskich okolic. Pod naszą opieką jest jednorazowo zaledwie kilkunastu podopiecznych. Zazwyczaj do 30 piesków z ponad 100 000 bezdomnych psów, które żyją w całej Polsce! Te liczby przerażają!

Nasi wolontariusze działają w fundacji charytatywnie, nikt nie jest zatrudniony. Tak jak Wy chodzimy codziennie do pracy, mamy swoje rodziny, dzieci, obowiązki, przeżywamy radości i smutki życia, mamy lepsze i gorsze dni. Dodatkowo, będąc domami tymczasowymi, szukamy naszych, przyszłych podopiecznych, często jeździmy po psiaki setki kilometrów. Opiekujemy się naszymi tymczasami jak własnymi psami, kochamy, leczymy, jeździmy na wizyty do weterynarzy. Za nami niejedna nieprzespana noc, którą spędzaliśmy w psiej klinice albo czuwaliśmy przy naszym podopiecznym zmieniając mu opatrunki. Zmagamy się z wieloma problemami behawioralnymi, godzimy się ze zniszczeniami domów (lęk separacyjny bywa ciężki), uczymy czystości i sprzątamy tysiące kup z naszych podłóg. Szkolimy, robimy setki zdjęć, które potem obrabiamy, wstawiamy ogłoszenia na różne portale. Piszemy artykuły, edukujemy, prowadzimy stronę internetową, księgowość, załatwiamy całą biurokrację związaną z działalnością fundacji, a jest jej niewyobrażalnie dużo! Pozyskujemy fundusze m.in. prowadząc aukcje na rzecz naszych podopiecznych. Jeździmy do schronisk, uczestniczymy w akcjach rozbijania pseudohodowli. Wszystko to robimy po godzinach, przed i po pracy, kiedy odbierzemy dzieci ze szkół, zrobimy obiad, załatwimy bieżące sprawy, pomożemy starszym rodzicom i dziadkom, porozmawiamy z mężem czy żoną, naprawimy samochód etc. Uprzejmie prosimy o uszanowanie naszych zasad – doba niestety trwa tylko 24 godziny.

Mieszkamy w Warszawie, tu prowadzimy fundację. W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani pieniędzy na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów po Polsce, na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne, żeby rozwiązywać problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Spotkania przedadopcyjne sąobowiązkowe. Nie ma u nas adopcji psa ze zdjęcia i opisu w Internecie! Spotykamy się na spacerze przedadopcyjnym w miejscu przebywania psa i po długiej rozmowie z tymczasowym opiekunem o wszystkich wadach psa (na nich się skupiamy – zalety nie sprawiają problemów), zapoznaniu się z zachowaniem psa i kilkudniowym namyśle można adoptować od nas przyjaciela. Po podjęciu takiej decyzji, to my przyjeżdżamy na wizytę przedadopcyjną, rozmawiamy jeszcze raz i dopiero wtedy podpisujemy umowę adopcyjną. Z tego względu, na obecną chwilę, nie jest możliwa adopcja na terytorium całej Polski.

Chcemy wiedzieć, co słychać u naszych byłych podopiecznych po adopcji.
Spotykamy się raz do roku i spotkania te są obowiązkowe. W przypadku problemów – pomagamy! Dajemy porady behawioralne, jeśli psiak się zgubi mobilizujemy się i szukamy go do skutku.

Jest nas kilkanaście – psiaków, które już wyadoptowałyśmy – kilkaset. Gdyby chodziło o jednego psa, nie byłoby problemu pojechać z Warszawy do Gdańska, ale chodzi o setki psów. Koszty wyjazdów byłyby ogromne, a my nie mamy takich funduszy, nie mówiąc o tym, że musiałybyśmy się chyba pozwalniać z pracy, nie widywać z rodzinami etc., żeby wyrobić się czasowo.

Dla osób spoza Warszawy chcących adoptować mikropsa:
Codziennie udostępniamy minimum dwa ogłoszenie grzecznościowe nanaszej stronie www.facebook.pl/mikropsy oraz stale dodajemy nowe ogłoszenia do naszej Ogólnopolskiej Bazy Mikropsów.

Jeżeli zakochałeś się w naszym podopiecznym, a mieszkasz poza Warszawą możez zostać opiekunem wirtualnym i pomóc swojemu ulubieńcowi!
Chcesz pomóc, napisz do nas . -> kontakt
Codziennie nasi wolontariusze poświęcają czas na prowadzenie fanpage’a oraz stronymikropsy.org , na którą kilka razy dziennie dodajemy psiaki do adopcji na terenie całej Polski, z różnych miast, ze schronisk, fundacji, punktów przetrzymań czy domów tymczasowych.
Prosimy o szacunek dla naszej pracy i naszych zasad. Jesteśmy małą fundacją, nikt nie jest zatrudniony na etacie, wszyscy pracują w niej charytatywnie przed/w przerwach / po pracy, a chyba naszym wspólnym celem, fundacji i wszystkich, których odwiedzają nasz profil jest to, żeby jak najwięcej psiaków znalazło dom. Gorąco zachęcamy do adopcji psów ze schronisk. Jest ponad 100 000 bezdomnych psiaków w Polsce i ręczymy, że podobnych do naszych mikropiesków, czekających w schroniskach na swój własny dom i miłość, jest
kilkaset.

Apelujemy, jeśli nie możecie adoptować od nas, adoptujcie z najbliższego schroniska czy fundacji!

A jeśli nie możecie adoptować są inne sposoby wsparcia bezdomnych zwierząt.

Każda pomoc jest potrzebna rozwieszanie plakatów, prowadzenie stron internetowych, wyprowadzanie psów ze schronisk na spacery, robienie im zdjęć, ogłaszanie w Internecie, prowadzenie domu tymczasowego, zbieranie darów.

Pomóż! Pamiętaj, każda, nawet najdrobniejsza pomoc zmienia świat na lepsze!

Proces adopcyjny – krok po kroku

1

Kontakt

Kontakt telefoniczny lub mailowy z fundacją w sprawie wybranego psa.

2

Ankieta

Wypełnienie ankiety przedadopcyjnej (wysyłamy ankietę na maila) i odesłanie jej na wskazany adres mailowy.

3

Spacer zapoznawczy 

Spacer zapoznawczy  w miejscu zamieszkania psa (dom tymczasowy) Polega on na osobistym spotkaniu z potencjalnym kandydatem, którego chcecie adoptować. Podczas spotkania zaobserwujecie zachowania naszego podopiecznego zarówno na spacerze jak i w domu. Dowiecie się o wadach i zaletach psiaka. Informacje uzyskacie z „pierwszej ręki”, gdyż nikt lepiej nie zna swojego podopiecznego niż opiekun. Nie ma możliwości adopcji psa ze zdjęcia pod wpływem emocji! Spacer zapoznawczy daje Fundacji również możliwość poznania nowej rodziny.

4

Potrzebny czas

Po spacerze dajemy Wam czas na przemyślenia i podjęcie ostatecznej decyzji. Podczas wyboru psa nie możecie kierować się emocjami. Powinniście racjonalnie podejść do adopcji i zastanowić się czy to na pewno jest TEN psiak. Wszyscy członkowie rodziny muszą jednomyślnie zaakceptować wybór pupila. My również mamy chwilę na zastanowienie się, czy akurat ten piesek będzie pasował do Waszej rodziny. Czasami, ze względu na niedopasowanie charakteru lub „brak chemii” zaproponujemy spotkanie z innym psiakiem w Fundacji, który naszym zdaniem byłby dla Was idealny.

5

Przygotowanie do adopcji

Po podjęciu decyzji umawiamy się na dogodny dla wszystkich termin. Macie czas na przygotowanie się do przyjęcia nowego członka rodziny oraz zakup niezbędnych akcesoriów.

6

Wizyta przedadopcyjna

Wizyta przedadopcyjna to odwiedziny przedstawiciela Fundacji u Was w domu, czyli przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas wizyty obecny będzie kandydat do adopcji – nasz podopieczny oraz dom tymczasowy, w którym pies dotychczas mieszkał.

7

Umowa adopcyjna

Jeżeli wizyta przebiegnie bez żadnych problemów, podpiszemy umowę adopcyjną, czyli dokument o charakterze cywilno-prawnym, w którym nowi właściciele zobowiążą się do odpowiedzialnej opieki nad pupilem. Zawiera ona m.in. punkty o regularnych szczepieniach, profilaktyce przeciwpasożytniczej (w tym – całorocznej ochronie przed kleszczami), właściwym traktowaniu psa itd. W umowie zawarte są także paragrafy z informacjami, na jakie kary jesteście narażeni nie dotrzymując jej warunków.

Warunki adopcji

Fundacja Mikropsy jest niewielką organizacją charytatywną, składającą się z siatki kilkunastu domów tymczasowych, czyli prywatnych domów wolontariuszy, znajdujących się w Warszawie. Nie jesteśmy dotowani przez gminę czy miasto. Wszystkie koszty leczenia i utrzymania psiaków pokrywamy z darowizn od wspaniałych ludzi oraz z własnych funduszy. Kochamy swoich podopiecznych, traktujemy ich jakby byli naszymi psiakami – z tą tylko różnicą, że przyjdzie czas na rozstanie…

Rozstania wcale nie muszą być smutne, wręcz przeciwnie, za każdym razem, kiedy nasz podopieczny znajduje dom, niesamowicie się cieszymy. Wiemy, że jemu się udało, znalazł swoich ludzi, którzy go będą bezgranicznie kochali, a my możemy wziąć kolejną bidę z ulicy, ze schroniska, z łańcucha, z pseudohodowli i pokazać jej, że świat i ludzie nie są wcale tacy źli.

Na terenie Warszawy i okolic

Jesteśmy małą fundacją działającą wyłącznie na terenie Warszawy i bliskich okolic. Pod naszą opieką jest jednorazowo zaledwie kilkunastu podopiecznych.

Zazwyczaj do 30 piesków z ponad 100 000 bezdomnych psów, które żyją w całej Polsce! Te liczby przerażają!

Przy każdym psiaku zaznaczamy jakiego domu szukamy

Ze względu na różne charaktery naszych podopiecznych oraz na ich przeszłe, często bardzo nieciekawe przeżycia, mogą pojawiać się dodatkowe warunki.

Dodatkowe wymagania które mogą wystąpić

  • adopcja możliwa do domu bez małych dzieci, czyli poniżej wieku szkolnego
  • adopcja tylko do domu aktywnego
  • wymagane szkolenie psa
  • wymagany doświadczony i rozważny
  • opiekun, który ma dużo czasu na pracę z psem
  • wymagany drugi pies